Oznaczenia opon w UE pomogą w wyborze opon

opony

Obowiązkowa etykieta UE na opony nie jest już taka nowa, ale warto opisać, jak to działa, ponieważ kupowanie opon nie odbywa się tak często. Oznakowanie opon UE zawiera następujące informacje, dzięki którym Twój wybór opon będzie bardziej świadomy, oszczędność paliwa, przyczepność na mokrej nawierzchni i poziom hałasu zewnętrznego. Są one pokazane w bardzo ilustracyjny sposób, aby zapewnić łatwe zrozumienie i wybór na ich podstawie. Mogą być dla Ciebie najważniejszym kryterium wyboru, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, co będzie kluczowe. Są to jednak kryteria ogólne i powinny być zmaksymalizowane, jeśli to możliwe.

Załóżmy, że zaczynamy przyglądać się oszczędnościom paliwa, gdzie patrzymy na opory toczenia. Szacuje się, że 20% zużycia paliwa przez samochód wynika z oporów toczenia. Ponieważ zużycie paliwa jest bezpośrednio związane z emisją CO2, wpływa również na środowisko. Klasyfikacja waha się od A do G. A jest najniższy i ma kolor zielony, gdzie G jest następnie zabarwiony na czerwono i ma najgorszy poziom efektywności paliwowej.

Następnie masz przyczepność na mokrej nawierzchni, która jest wskaźnikiem bezpieczeństwa mierzonym tym, jak szybko samochód poruszający się z prędkością 80 km/h jadący po mokrym asfalcie może się całkowicie zatrzymać. Tutaj waha się od A do F, gdzie A to najniższa droga hamowania, a różnica w drodze hamowania między A i F to cztery długości samochodu, co może oznaczać uniknięcie wypadku i bycie w jednym.

Wreszcie masz poziom hałasu, jaki emitują opony podczas toczenia. Ma to również na celu zmniejszenie uciążliwego hałasu samochodu do środowiska zewnętrznego. W tym przypadku waha się od soundbarów, gdzie najniższy wynosi 1 bar i do 3 barów, gdzie jeden jest poniżej zatwierdzonego poziomu i podnosi się do 3 barów, czyli powyżej zatwierdzonego poziomu.

Działa to najlepiej w przypadku opon letnich. Jeśli kupujesz opony zimowe, nie ma nic związanego z tym, jak dobrze sprawdzą się w tych warunkach, dlatego ważne jest, aby uwzględnić to w równaniu i procesie wyboru.

Więcej informacji na temat etykiet opon w UE można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

View more presentations on SharePresentation