Na co zwracać uwagę wybierając nowe opony letnie?

opony letnie

Kiedy chcesz kupić nowe opony letnie, jest kilka rzeczy, których szukasz, gdy szukasz dobrego zestawu opon. Opony są kluczowym elementem bezpieczeństwa samochodu; bez dobrych opon pojazd nie będzie bezpieczny w prowadzeniu. Dlatego wybór opon może mieć kluczowe znaczenie. Powinieneś upewnić się, że kupowane opony są przeznaczone do użytku, w którym będziesz ich używać. Część wyboru będzie również zależeć od tego, czy używasz opon zimowych na sezon zimowy.

Bardzo ważne jest, aby opony letnie miały dobrą przyczepność na suchej nawierzchni, ale ponieważ lata będą obfitować w ulewne deszcze, potrzebna będzie dobra przyczepność również na mokrej nawierzchni. Powinny mieć bieżnik zoptymalizowany pod kątem odpychania wody, aby skutecznie zapobiegały aquaplaningowi. Przyczepność opon na mokrej nawierzchni można znaleźć na obowiązkowej etykiecie opony dołączonej do opony w celu łatwego porównania. Powinieneś wybrać oponę, która ma dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni, a także niski opór toczenia. Niski opór toczenia sprawi, że Twój pojazd nie będzie zużywał więcej paliwa niż powinien.

Hałas toczenia może być kolejną właściwością, którą warto przyjrzeć się. Jest to bardziej związane z komfortem jazdy, gdzie wysoki hałas toczenia może być dość niepokojący, zwłaszcza jeśli masz samochód elektryczny lub hybrydę, ponieważ są one z natury cichsze niż samochód napędzany wyłącznie benzyną. Równie ważne jest sprawdzenie indeksu prędkości, aby opony były dostosowane do prędkości, z jaką zamierzasz jeździć. Jest to oczywiście ważniejsze, jeśli masz samochód o wysokich osiągach i lubisz jeździć szybko. Jeśli planujesz jechać przez Niemcy, gdzie nie masz ograniczeń prędkości na autostradzie, możesz chcieć jeździć z dużą prędkością i potrzebować opon, które na to pozwalają.

Więcej informacji na temat wyboru odpowiednich opon letnich można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

View more presentations on SharePresentation